Skip to content

ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

امروزه ایمپلنت دندان را می توان به روش های نوینی انجام داد که به عنوان ایمپلنت دیجیتال نامیده می شود. خدمات ایمپلنت دیجیتال در ارومیه نیز قابل ارائه به بیماران است و یکی از خدمات نوین مرکز ارومیه ایمپلنت به شمار می رود. در این روش از درمان، تکنولوژی و فناوری های بروز در مراحل مختلف ایمپلنت به کار می رود.

لازم به ذکر است که استفاده از تجهیزات و لوازم درمانی پیشرفته در زمینه کاشت ایمپلنت، می تواند درمان راحت و بدون دردی را برای بیماران به دنبال داشته باشد. آیا با ایمپلنت دیجیتال در ارومیه و مراحل و مزایای آن آشنا هستید؟ این روش درمانی مزایای بی شماری دارد که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

برخی از افراد از درد جراحی و کاشت دندان می ترسند که برای این اشخاص ایمپلنت دیجیتال را می توان توصیه نمود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دندان پزشکی دیجیتالی نیز وسعت بیشتری یافته است. در حالت کلی بر اساس نظرسنجی از بیماران، رضایت آنها از روش ایمپلنت دیجیتال به اندازه دو برابر روش سنتی است. 

در این روش پزشک بدون جراحی، اقدام به کاشت دندان برای بیمار می کند. البته این روش درمانی شرایط خاصی برای انجام می طلبد و نمی توان از آن برای همه بیماران استفاده کرد. آیا شرایط انجام ایمپلنت دیجیتال در ارومیه را می دانید؟ 

برای اطلاع از این موارد می توانید به مرکز ارومیه ایمپلنت مراجعه و از مشاوره متخصصین این مرکز استفاده کنید. ارائه خدمات به روز به همراه کیفیت و دقت بالا از ویژگی های منحصر به فرد خدمات این مرکز به شمار می رود.

برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت در ارومیه و همچنین بهترین دندانپزشک ایمپلنت در ارومیه می‌توانید به صفحه مربوطه در همین وبسایت مراجعه نمایید.

ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

همان طور که در بالا ذکر شد در روش ایمپلنت دیجیتال از تکنولوژی و لوازم جدیدی به منظور کاشت دندان استفاده می گردد. استفاده از این روش راحت، دقیق و سریع تر انجام می گیرد. 

نصب تاج ایمپلنت

تعدادی از کلینیکها و مطب ها به منظور انجام ایمپلنت دیجیتال در ارومیه تجهیز شده اند ولی برخی دیگر فقط یک یا چند مورد از این تجهیزات را دارند. پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این تکنولوژی به مرکزی مراجعه کنید که تجهیزات کاملی در اختیار داشته باشد.

ایمپلنت دیجیتال فوری در ارومیه

آیا می دانستید که ایمپلنت دیجیتال در ارومیه روشی برای درمان دندان های مشکل دار است؟ ایمپلنت فوری روشی راحت برای جایگزینی دندان ها است که در زمانی کوتاه انجام می گیرد. بیمارانی که از این روش برای کاشت استفاده کرده اند رضایتمندی بیشتری از نتیجه کار دارند.

در حالت کلی ایمپلنت فوری راه حلی برای رفع مشکلات ناشی از دندان های از دست رفته است. جنس ایمپلنت های فوری معمولا از تیتانیوم است که در داخل استخوان فک قرار داده می شود. در حقیقت پزشک از ایمپلنت به عنوان جایگزین ریشه استفاده می کند تا بتواند دندان هایی را که ریشه طبیعی ندارند را نگه دارد.

برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت بدون جراحی در ارومیه می‌توانید به صفحه مربوطه در همین لینک مراجعه نمایید.

افراد مناسب برای ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

از نوع دیجیتال ایمپلنت می توان در کاربری های متعددی استفاده نمود؛ به طوری که حتی افراد مبتلا به دیابت نیز امکان استفاده از این روش درمانی را دارند. آیا با کاندیدهای مناسب ایمپلنت دیجیتالی در ارومیه آشنایی دارد؟ در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم که گزینه مناسبی برای انجام این روش درمانی هستند:

1.   بیماران دیابتی

2.   بیماران سیگاری

3.   افرادی که به روکش فوری برای دندان خود نیاز دارند.

4.   بیمارانی که به دلیل ارتفاع کمتر استخوان هایشان، جراحی های پیشرفته جابجایی عصب برایشان تجویز شده است.

5.   بیمارانی که با توجه به عرض بسیار کم استخوان، لازم است جراحی های وسیع پیوند استخوان برای آنها انجام بگیرد.

6.   برخی از افراد از کاشت دندان به روش جراحی می ترسند که ایمپلنت دیجیتال برای آنها مناسب خواهد بود.

ایمپلنت دیجیتال

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی

در حالت کلی ایمپلنت دیجیتال در ارومیه به یکی از دو روش سنتی (یا ایمپلنت معمولی) و ایمپلنت دیجیتالی (یا فوری) انجام می گیرد. مسلما بین این دو روش درمانی تفاوت هایی از لحاظ مراحل جراحی وجود دارد و هر کدام مزایا و معایبی دارند. 

به عنوان مثال می توان گفت روش معمولی ایمپلنت، دوام بیشتری دارد ولی روش دیجیتالی نیز بهترین روش درمانی با اثربخشی بالا، انجام سریع و بدون درد است.

عمده تفاوت این دو روش درمانی را می توان به موارد زیر خلاصه نمود:

1.   ایمپلنت معمولی به دلیل عمل جراحی و بخیه های آن در چند جلسه انجام می گیرد. در حالی که ایمپلنت دیجیتالی سریع تر از آن قابل انجام است.

2.   در ایمپلنت دیجیتالی فوری می توان بعد از خارج نمودن دندان از بین رفته و در همان روز، کار درمان را تکمیل کرد. در حالی که در روش سنتی و معمولی حداقل نیاز به سه ماه زمان است.

3.   در ایمپلنت های دیجیتالی خبری از جراحی های دردناک و پیچیده نیست و از این بابت بهتر است.

ملزومات انجام ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

لازم است قالب گیری از محیط دهان قبل از شروع کار انجام بگیرد که می تواند توسط دوربین های دیجیتالی داخل دهانی به راحتی انجام شود. سپس از آن برای شبیه سازی فک بیمار در نرم افزارهای خاصی استفاده می شود. 

در این فرایند محل قرار گرفتن عصب تعیین و کیفیت استخوان فک بررسی می گردد و در نهایت شبیه سازی مراحل جراحی انجام می گیرد. با تایید نهایی، راهنمای جراحی تهیه می گردد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

  • مراحل درمان سریع تر انجام می گیرد.
  • بهبودی، سریع تر حاصل شده و عوارض کمتری دارد.
  • دقیق بوده و پایداری بالایی دارد.
  • کمترین میزان خطای انسانی دارد.
  • کیفیت و زیبایی پروتز در آن بیشتر است.
  • با استفاده از راهنمای جراحی و نرم افزار مربوطه انجام می شود و نیازی به فلپ و شکاف لثه نیست.

معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال در ارومیه همان طور که اشاره کردیم مزایای بسیاری دارد و تنها دو عیب کلی برای آن می توان عنوان نمود. قیمت انجام این روش در مقایسه با روش های دیگر درمانی بیشتر است و با وجود تسهیل مراحل جراحی، به هر حال به عنوان یک روش تهاجمی محسوب می گردد.

عمر ایمپلنت دیجیتال

در این مقاله از مزایای ایمپلنت دیجیتال با شما سخن گفتیم که طول عمر بالا نیز یکی از آنها به شمار می آید. به عبارتی بیمارانی که از این روش درمانی استفاده می کنند در برخی موارد می توانند آن را تا پایان عمر داشته باشند.

در حالت کلی عمر ایمپلنت دیجیتال را می توان تا پایان عمر فرد دانست؛ البته این موضوع زمانی درست خواهد بود که از ایمپلنت مراقبت های لازم را داشته باشید و بهداشت دهان نیز رعایت گردد.

مراحل ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

1.   مراجعه به متخصص ایمپلنت دیجیتال دندان

2.   گرفتن عکس در مرکز رادیولوژی و دریافت نمونه سه بعدی عکس

3.   تهیه قالب از دهان

4.   بررسی و تعیین محل دقیق کاشت توسط نرم افزارهای خاص

5.   انجام جراحی

قالب گیری ایمپلنت دیجیتال

به منظور قالب گیری ایمپلنت دیجیتال از تکنولوژی پیشرفته کامپیوتری استفاده می گردد. برای این کار از ابزار اسکن نوری و لیزر برای تهیه نمونه رایانه ای از بافت سخت و نرم دهان استفاده می شود. 

این تکنولوژی می تواند تنها در عرض چند دقیقه و بدون استفاده از مواد مورد استفاده در قالب گیری سنتی، این اطلاعات را ثبت نماید. در نهایت اطلاعات به رایانه منتقل می گردد.

قیمت و هزینه ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

ایمپلنت دیجیتال روش نوینی است که نیاز به لوازم تخصصی تر و پزشکان متخصص دارد. به همین دلیل هزینه بالای آن در مقایسه با روش سنتی قابل توجیه است. دقت بالای روش دیجیتالی به دلیل دیجیتالی بودن آن، مزیت مهمی است که می تواند برای بیماران قابل توجه باشد. 

برای محاسبه دقیق قیمت ایمپلنت دیجیتال در ارومیه می توانید به مرکز تخصصی ارومیه ایمپلنت مراجعه و از متخصصین این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

به منظور آشنایی با قیمت انواع ایمپلنت در ارومیه و همچنین دندانپزشکی اقساطی در ارومیه می‌توانید به این صفحه در وبسایت ارومیه ایمپلنت مراجعه نمایید.

سوالات متداول ایمپلنت دیجیتال در ارومیه

آیا ایمپلنت بدون فلپ در ارومیه ایمپلنت همان ایمپلنت بدون جراحی است؟

بله- ایمپلنت بدون فلپ همان ایمپلنت به روش پانچ بدون جراحی است.

اوردنچر به همراه پروتز دندان ثابت مصنوعی برای تمام فک بالا و پایین، هزینه ایمپلنت بیشتری برای بیماران خواهد داشت. 

هنوز نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید.


ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه
از ساعت ۹صبح تا ۸عصر