Skip to content

ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت ایرانی

در حال حاضر استفاده از ایمپلنت ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است و همین مورد موجب شده تا سوالاتی ذهن شما را درگیر کند و به دنبال یافتن پاسخی برای سوالات خود باشید. مانند این سوالات که ایمپلنت ایرانی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چه مزایا و معایبی می توان برای ایمپلنت ایرانی بیان نمود؟

لازم است بدانید که شرکت های بسیاری در سراسر دنیا هستند که به دنبال ساخت انواع ایمپلنت هستند و در میان آن ها ایران هم توانسته است ایمپلنت دندان را تولید نماید که به ایمپلنت ایرانی معروف است. 

در رابطه با ایمپلنت دندان باید بدانید که به عنوان یک جایگزین بسیار مناسب برای دندان هایی محسوب می شود که از دست رفته اند و شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارند، از این نظر از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

امروزه تمایل مردم به ایمپلنت های ایرانی بیشتر شده است؛ دلیل آن هم قیمت مناسب تر ایمپلنت ایرانی در مقایسه با سایر ایمپلنت ها می‌باشد. البته گفتنی است ایمپلنت ایرانی هم از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشد.

کاربرد ایمپلنت 

در رابطه با کاربرد ایمپلنت باید بگوییم که ایمپلنت به منظور جایگزین شدن به جای دندان های اصلی تولید و ساخته می‌شود. شاید با خود بگویید که دندان مصنوعی هم همین کاربرد را دارا است و می تواند جایگزین دندان های طبیعی افراد شود، در این حالت نیازی نیست که از ایمپلنت استفاده ای شود. 

اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که بریج و یا به صورت کلی دندان های مصنوعی، برای بیمارانی است که شرایط خاصی را داشته باشند و نمی توان آن را بر هر بیماری به کار برد اما کاربرد ایمپلنت بسیار بیشتر از دندان مصنوعی است.

با وجود تحریم های بسیاری که برای کشور ما وجود دارد، استفاده از ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی بسیار کم شده است، کشور ایران نیز با تولید ایمپلنت توانسته است نیاز قابل توجهی از آن را در کشور تامین نماید.

علاقه به کاشت دندان در مردم بسیار بیشتر از آن است که بخواهند که از دندان های مصنوعی به عنوان جایگزینی برای دندان بهره ببرند و این مورد را می توان به دلیل شباهت بیش از حد ایمپلنت به دندان های طبیعی انسان به حساب آورد.

 

در صورت تمایل به انجام ایمپلنت در ارومیه، می توانید با شماره تلفن موجود در این سایت با همکارانمان تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی مرکز ایمپلنت ارومیه بهره‌مند شوید.

کیفیت ایمپلنت ایرانی

در سراسر جهان، کشورهای بسیاری هستند که در زمینه ساخت و تولید انواع ایمپلنت فعالیت دارند و می توان کیفیتی که هر یک از آنها دارد را با خود دندان های واقعی مورد مقایسه قرار داد. نکته مهم این است که ایمپلنت های تولید شده در سطح جهان با گارانتی وارد بازار می شوند و در صورت وجود هرگونه مشکل، می توان به راحتی از گارانتی آن استفاده کرد و در نهایت متحمل هزینه اضافی نشد.

بالاترین میزان کیفیت در میان ایمپلنت های تولید شده در دنیا به کشور آمریکا تعلق دارد و پس از آن سایر کشورها هستند که توانسته اند ایمپلنت های با کیفیت های متنوعی را تولید و عرضه کنند. ایمپلنت های تولید شده در ایران از نظر کیفیت، در رتبه سوم کشورهای تولیدکننده و پس از کشورهای چین و کره قرار دارد.

اما با توجه به تحریم های زیاد کشور و همچنین قیمت مناسب ایمپلنت ایرانی، در داخل کشور تمایل زیادی نسبت به استفاده از ایمپلنت ایرانی وجود دارد.

اجزای ایمپلنت

انواع ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت ایرانی نیز توسط شرکت های مختلفی تولید می شود که مهمترین این شرکت ها در پایین آورده شده است. شرکت ‌های تولید کننده ایمپلنت در ایران توانسته اند به نسبت، ایمپلنت با کیفیتی را به بازار کشور عرضه کنند.

1- ایمپلنت شرکت کیمیا کاشت اطبا

این شرکت را می توان به عنوان اولین شرکت در زمینه ساخت ایمپلنت ایرانی محسوب نمود که در استان کردستان نسبت به انجام تحقیقات در این زمینه اقدام نموده و در نهایت توانسته است، ایمپلنتی با کیفیت قابل قبول را به بازار عرضه نماید.

فعالیت این مجموعه با حضور تعداد بسیاری از دندانپزشکان و همچنین مهندسین آغاز شد و جهت پیشرفت درست کار، آزمایشگاه ها و هر نوع امکاناتی که نیاز داشتند را در اختیار آن ها قرار دادند تا نتیجه کار بهترین شود.

بعد از تلاش های پی در پی و شبانه روزی این افراد، ایمپلنت ایرانی با کیفیت بالایی تولید شد و آن را در سه درجه کیفی، به صورت کیمیا 1، کیمیا 2، کیمیا 3 به بازار عرضه نمودند که از نظر میزان کیفیت و همینطور قیمتی با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

2- شرکت مهندسی تولید کوشا فن پارس

همانطور که در هر جای این دنیا مرسوم است، زمانی که شاهد موفقیت های یک شرکت در زمینه تولید قطعه و یا چیزی باشیم، شرکت های دیگری هم هستند که به دنبال رقابت با این شرکت ها در می آیند و تمایل دارند تا بتوانند در جهت تولید همان محصول اقدامی داشته باشند.

در حال حاضر هم شرکت های بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت دارند و همین موضوع موجب شده است تا تولیدات داخلی بسیار زیاد شود و نیازی به واردات حس نگردد در حالی که حتی می توان در جهت صادرات نیز قدم برداشت.

این مجموعه با عنوان بزرگترین تولیدکننده تجهیزات دندانپزشکی توانسته است محصولات تولیدی خود را با بالاترین میزان کیفیت و همینطور قیمت مناسب به بازار عرضه نماید و علاوه بر این که ایمپلنت ایرانی را با قیمت مناسبی تولید نموده است بلکه سایر تجهیزات دندانپزشکی را نیز به همین ترتیب، تولید و وارد بازار نموده است.

 

برای آشنایی با ایمپلنت بدون جراحی در ارومیه می‌توانید این مقاله را در وبسایت ایمپلنت ارومیه مطالعه نمایید.

مزایای ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت با عنوان کیمیا 1 در مقایسه با ایمپلنت کره ای از کیفیت یکسانی برخوردار است و می توان اذعان داشت که کیفیت برابر نتوانسته است، قیمت آن را نیز تحت تاثیر قرار دهد و قیمت ایمپلنت ایرانی با این کد، نصف ایمپلنت کره ای در بازار است.

حتی کیمیا 3 توانایی رقابت با ایمپلنت های تولیدی در کشور آمریکا را دارد و از این نظر توانسته است، جایگزین مناسبی برای ایمپلنت های آمریکایی در کشور ایران به شمار آید. بصورت کلی مزایای ایمپلنت ایرانی را می توان به صورت زیر بیان کرد:

 1. کیفیتی برابر با نمونه های خارجی
 2. افزایش قدرت افراد در جویدن انواع غذاها
 3. قیمت فوق العاده مناسب در مقایسه با نمونه های خارجی آن
 4. بهبود تکلم افراد
 5. قیمت فوق العاده مناسب
 6. شباهت بسیار زیاد با دندان های طبیعی انسان
 7. دارا بودن گارانتی مادام العمر
 8. تنوع در اندازه و سایز ایمپلنت ها
iran implant urmiaimplant1.jpg

معایب ایمپلنت ایرانی

همانند هر نوع محصول دیگری که مورد تولید قرار می گیرد، ایمپلنت ایرانی هم علاوه بر مزایایی که بیان کردیم از معایبی نیز برخوردار می باشد کیفیت ایملپنت ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی مانند آمریکایی کمی پایین می‌باشد، ایمپلنت های خارجی نسبت به ایمپلنت ایرانی طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

همانطور که متوجه شدید، هر محصولی علاوه بر مزایا، معایبی دارد که لازم است به صورت کامل از آن ها اطلاع داشته باشید تا بتوانید تصمیم بهتری را در این زمینه بگیرید که بعدها پشیمانی برای شما به همراه نداشته باشد.

آیا استفاده از ایمپلنت ایرانی مناسب است؟

در مورد معایب ایمپلنت های ایرانی بیان نمودیم که ظاهری غیر طبیعی تر نسبت به نمونه های خارجی دارند، بنابراین اگر شرایط خرید ایمپلنت های خارجی با کیفیت تری را دارید، پیشنهاد می شود که از آن ها استفاده نمایید.

در واقع خرید ایمپلنت ایرانی تنها در زمان هایی توصیه می شود که فرد دیگر راهی ندارد و با توجه به تحریم ها به ایمپلنت دیگری دسترسی نیست و یا توانایی پرداخت هزینه های ایمپلنت های خارجی را ندارد.

زیرا قیمت ایمپلنت ایرانی بسیار مناسب تر از سایر ایمپلنت های تولیدی در دیگر کشورها است اما اگر توانایی پرداخت مبلغی بیشتر را دارید، بهتر است تا از ایمپلنت های سایر کشورها استفاده نمایید تا بدانید مدت زمان بیشتری می توانید از آن ها بهره ببرید.

قیمت ایمپلنت ایرانی

سوال مهمی که ذهن هر فردی را به خود مشغول می کند، این است که قیمت ایمپلنت ایرانی به چه صورت است و با وجود چه شرایطی می توان آن را خریداری نمود؟

در مقایسه با سایر ایمپلنت های تولیدی در کشورهای دیگر، ایمپلنت ایرانی از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار است و می توان آن را در گروه ارزان ترین ایمپلنت ها جای داد.

هزینه ای که بابت ایمپلنت های ایرانی تعیین شده است را می توانید به صورت بروز شده مطلع شوید تا در هنگام پرداخت آن ها با مشکلی مواجه نشوید.

لازم است بدانید که برخی از مراکز هستند که ایمپلنت های ایرانی را به صورت اقساطی هم به فروش می رسانند و می توانید به راحتی و با پرداخت اقساط، آن ها را تهیه کنید و مصرف نمایید.

 

برای اطلاع از ایمپلنت اقساطی در ارومیه، می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نموده و یا با شماره تماس موجود در سایت از مشاوره و راهنمایی مرکز ایمپلنت ارومیه بهره مند شوید.

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت ایرانی

در زمینه تعیین قیمت نهایی، این عوامل می‌توانند قیمت ایمپلنت ایرانی را تحت تاثیر قرار دهند:

 1. نوع برندی که ایمپلنت ایرانی دارا است
 2. کیفیت ساخت آن
 3. تعداد ایمپلنت های مورد نیاز فرد
 4. به کار بردن بیمه درمانی و یا بیمه تکمیلی
 5. میزان دستمزد دندانپزشک
 6. هزینه های متعلق به کلینیک
 7. نیاز به جراحی و یا عدم نیاز به آن
 8. وجود کارت های تخفیف در دندانپزشکی

با توجه به موارد فوق، قیمت ایمپلنت های ایرانی مشخص می شود و می توانید در جهت خرید آن ها اقدامی داشته باشید.

iran implant urmiaimplant3.jpg

سخن پایانی

در صورتی که لازم است از ایمپلنت به جای دندان های طبیعی استفاده نمایید، آن ها را از مراکزی تهیه کنید که تاییدیه FDA را دارا هستند و این مورد نیز بیانگر میزان کیفیت آن ها می باشد.

سوالات متداول ایمپلنت ایرانی

آیا ایمپلنت ایرانی کیفیت لازم برای استفاده را دارد؟

درجه های کیفیت متفاوتی برای ایمپلنت های ایرانی وجود دارد که میزان کیفیت آن ها را مشخص می کند؛ اما بله قابلیت مقایسه با ایمپلنت های خارجی را دارد.

 می توان قیمت آن را تا حتی نصف قیمت مشابه های خارجی در نظر گرفت.

بله، گارانتی ها نیز گاها به صورت مادام العمر تعیین می شوند.

می توانید آن را هم به صورت نقدی خریداری نمایید هم شرایط اقساطی فراهم شده است.

 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه
از ساعت ۹صبح تا ۸عصر