Skip to content

بهترین دندانپزشک در ارومیه

بهترین دندان پزشک در ارومیه

بهترین دندانپزشک متخصص در ارومیه

 

بهترین دندانپزشک در ارومیه :

بیشتر بیماری های دهان و دندان شامل پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان)، بیماری های پریودنتال، سرطان های دهان، ترومای دهان و دندان و شکاف لب و کام می باشد. اگر مراقبت های اصلاحی یا پیشگیرانه در مراحل اولیه هنگام بروز این مسائل انجام نشود، می تواند به وضعیت بدتری منجر شود. سلامت دهان و دندان با تغییرات سبک زندگی و مراقبت دائمی از دندان ها امکان پذیر است.

برای حفظ سلامت دهان و دندان باید به بهترین و مجرب ترین دندانپزشک مراجعه نمایید. برای انتخاب بهترین دندانپزشک در ارومیه به کلینیک ارومیه ایمپلنت مراجعه نمایید. مرکز ایمپلنت ارومیه در زمینه دندانپزشکی دیجیتال و ایمپلنت دندان بالاخص ایمپلنت پیچیده یا کمپلکس فعالیت گسترده دارد. کلینیک ایمپلنت ارومیه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 8 عصر پذیرای بیماران گرامی است.  

 

دندانپزشکی چیست؟

 

دندانپزشکی شامل درمان و اصلاح ناهنجاری‌های فک‌ ، ناهماهنگی دندان‌ها و ناهنجاری‌های حفره دهان مانند شکاف کام است . دندانپزشکان مسئول  سلامت دهان و دندان هستند. آنها برای انجام وظایف خود نیاز به مجوز دارند. دندانپزشکان بیماران را معاینه می‌کنند، مشکلات دندانی را تشخیص می‌دهند، دندان‌ها را تمیز می‌کنند، روش‌هایی مانند پر کردن و کشیدن دندان یا ایمپلنت دندان در ارومیه را انجام می‌دهند، پروتزهای دندانی را طراحی و آماده می‌کنند، و به بیماران در مورد بهداشت دهان آموزش می‌دهند.

 

ایمپلنت کردن دندان

 

ویژگی های بهترین دندانپزشک در ارومیه

 

بدون شک خدمات بهترین دندانپزشک در ارومیه را می توان در کلینیک ایمپلنت ارومیه یافت. مرکز ایمپلنت ارومیه با بکارگیری فناوری دندانپزشکی دیجیتال (CAD – CAM) همه ی خدمات دندانپزشکی را به روشی نوین به بیماران گرامی عرضه می‌کند.

با روش دندانپزشکی دیجیتال امکان ساخت انواع ونیر سرامیکی، روکش، پروتزهای دندانی و اوردنچر با بکارگیری فناوری دیجیتال و ساخت سه بعدی در مرکز ایمپلنت ارومیه امکان پذیر است. 

 

ویژگی های بهترین دندانپزشک در ارومیه

 

تفاوت دندانپزشک عمومی و دندانپزشک متخصص

 

دندانپزشکان می توانند پزشک عمومی باشند یا در زمینه های خاص (مانند دندانپزشکان اطفال، اندودنتیست ها و پریودنتیست ها) تخصص داشته باشند. تقریباً 90 درصد از دندانپزشکان به عنوان دندانپزشک عمومی فعالیت می کنند. آنها می توانند طیف گسترده ای از مسائل، مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه را کنترل کنند. این افراد حتی می توانند جراحی های اساسی دهان مانند کشیدن دندان عقل را انجام دهند.

حدود 10 درصد از دندانپزشکان تحت آموزش های تکمیلی قرار می گیرند به دندانپزشک متخصص ارتقا می یابند. آنها ممکن است در دندانپزشکی کودکان، ارتودنسی یا یکی از چندین زمینه دیگر تخصص داشته باشند.

 

بهترین دندانپزشک متخصص

 

وظایف دندانپزشک عمومی چیست؟

 

دندانپزشکان عمومی به افراد کمک می کنند تا سلامت دهان خود را به طور منظم حفظ کنند. این افراد ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی است که بیماری های دهان و دندان را تشخیص داده و درمان می کند. دندانپزشک عمومی با معاینات و تمیز کردن منظم دندان ها به حفظ سلامت دندان ها و لثه ی افراد کمک می کنند. آنها همچنین می توانند انواع درمان های بهداشت دهان و دندان از جمله پرکردن دندان، تاج و بریج را انجام دهند.

  •  انجام غربالگری های دهانی برای شناسایی بیماری ها و عفونت ها
  • از بین بردن پوسیدگی و پلاک دندان
  • استفاده از پروتز، سیلر و سفید کننده

بهترین دندانپزشک در ارومیه

 

وظایف دندانپزشک متخصص چیست؟

 

دندانپزشکی که در زمینه خاصی تخصص داشته باشد، متخصص دندانپزشکی نامیده می شود. متخصصان دندانپزشک با استفاده از جراحی و سایر تکنیک های تخصصی، بیماری ها، آسیب ها، ناهنجاری های دندان و ساختارهای مرتبط با آن در دهان و فک را تشخیص و درمان می کنند. ارتودنتیست ها، پروتزها، اندودنتیست ها، پریودنتیست ها، جراحان دهان، و جراحان فک و صورت برخی از مشاغل برای متخصصان دندان هستند.

 وظایف شغلی برای هر تخصص به طور قابل توجهی متفاوت است. به عنوان مثال، در میان دندانپزشکان متخصص، ارتودنتیست‌ها از بریس‌ها و وسایل دندانی مرتبط برای حرکت یا صاف کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند. پریودنتیست ها مشکلات دندانی مربوط به لثه و استخوان را درمان می کنند و جراحان فک و صورت که دندان، لثه و فک را عمل می کنند.

 دندانپزشکان اطفال بر درمان کودکان و بیماران با نیازهای ویژه تمرکز می کنند. متخصصان پروتز از بریج، روکش و دندان مصنوعی برای کمک به بیمارانی که دندان های از دست رفته دارند استفاده می کنند، در حالی که کانال های ریشه توسط متخصصین ریشه انجام می شود. سایر زمینه های تخصصی شامل آسیب شناسی دهان و فک و صورت، رادیولوژی دهان و فک و صورت و بهداشت عمومی دندان است. همچنین از جمله وظایف دندانپزشک متخصص می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مراقبت های ترمیمی از دهان مانند ایمپلنت ها، ترمیم های پیچیده تاج و بریج و ارتودنسی را ارائه می دهد و دندان های آسیب دیده و پوسیده را ترمیم می کند.
  • درمان های جراحی دهان مانند بیوپسی بافت و تجویز دارو را ارائه می دهد
  • عملکرد دهان را با پروتزهای متحرک و ثابت بازیابی می کند
  • به تشخیص بیماری های عمومی با علائم و نشانه های دهانی مانند دیابت کمک می کند

 

وظایف دندانپزشک متخصص

 

سخن آخر 

 

دندانپزشکان به افراد کمک می کنند تا از دندان های خود مراقبت کنند و سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنند. آنها بیماری ها را تشخیص داده و درمان می کنند و از آسیب ها و ناهنجاری های دندان ها، بافت های دهان و دهان مراقبت می کنند. دندانپزشکان همچنین نواحی سر و گردن بیمار را به دلیل ارتباط آنها با سلامت دهان و دندان بررسی می کنند.بهترین دندانپزشک در ارومیه.

 “پیشگیری بهتر از درمان است” یک عبارت ایده آل شناخته شده برای سبک زندگی سالم است. بیشتر بیماری های دهان و دندان شامل پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان)، بیماری های پریودنتال، سرطان های دهان، ترومای دهان و دندان و شکاف لب و کام می باشد. اگر مراقبت های اصلاحی یا پیشگیرانه در مراحل اولیه هنگام بروز این مسائل انجام نشود، می تواند به وضعیت بدتری منجر شود. سلامت دهان و دندان با تغییرات سبک زندگی و بهداشت پشتیبانی می شود.

 دریافتیم که حفظ سلامت دهان و دندان بسیار مهم و ضروری است پس لازم است که برای درمان و پیشگیری از بیماری های دهانی به بهترین دندانپزشک در ارومیه مراجعه کرد. کلینیک ارومیه ایمپلنت بهترین و مناسب ترین پیشنهاد برای ساکنین ارومیه و شهرهای اطراف آن است.

 

دندانپزشکی در ارومیه

 

سوالات متداول

 

پیچیده ترین روش دندانپزشکی چیست؟

یکی از پیچیده ترین روش های دندانپزشکی کاشت ایمپلنت است . با استفاده از بی حسی موضعی، دندانپزشک اعصاب این ناحیه را در حین انجام عمل بی حس می کند. ممکن است در برخی زمان های خاص احساس درد و فشار کنید، اما به مرور از درد و التهاب کاسته می شود.

 

یک دندانپزشک خوب چیست؟

یک دندانپزشک خوب دارای شخصیتی صبور و دلسوز، با دقت، آگاه، درک عمیق بهداشت دهان و دندان و مهارت در تجهیزات و روش های دندانپزشکی است.


هر چند وقت یک بار باید به دندانپزشک مراجعه شود؟

کودکان، نوجوانان و بزرگسالان همگی باید حداقل هر شش ماه یک بار برای معاینه منظم به دندانپزشک مراجعه کنند. بیمارانی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان دهان یا بیماری لثه هستند، ممکن است لازم باشد بیش از دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کنند. پزشک شما به تعیین اینکه چند وقت یکبار باید برای معاینات منظم به دندانپزشک مراجعه کنید کمک خواهد کرد.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه
از ساعت ۹صبح تا ۸عصر